O TANDEMIE - CENNIK

Cennik

Skok tandemowy z 4000m – TYLKO 750zł

Skok grupowy – 10 osób (11 – sta osoba skacze gratis!)

Filmowanie w powietrzu z 4000m  (zdjęcia + film) – 300zł

rezerwacja skoku ze spadochronem

Ograniczenia

– waga powyżej 100 kg.,
– choroby serca,
– padaczka,
– choroby kręgosłupa,
– pozostawanie pod wpływem środków odurzających i alkoholu

Filmowanie

Twój skok może zostać sfilmowany za pomocą kamery video. Camerman będzie Ci towarzyszył od momentu szkolenia, poprzez lot w samolocie, skok i moment lądowania. Uwieczni też dla potomności wręczenie Ci Dyplomu. Nie przegap niepowtarzalnej okazji aby uwiecznić Twoją przygodę! .

SKOKI SPADOCHRONOWE Z OJCEM TANDEMEM

Nadchodzące wydarzenia

 1. Ostrów Wielkopolski lotnisko Michałków

  Kwiecień 18 - Kwiecień 19
 2. Ostrów Wielkopolski lotnisko Michałków

  Kwiecień 25 - Kwiecień 26
 3. Ostrów Wielkopolski lotnisko Michałków

  Maj 1 - Maj 2
 4. Ostrów Wielkopolski lotnisko Michałków

  Maj 9 - Maj 10

Co to jest skok tandemowy?

 

W spadochroniarstwie terminem „tandem” określa się spadochron dwuosobowy lub też skok z takim spadochronem. Skok tandemowy jest prostym i przyjemnym sposobem na sprawdzenie, jaką przyjemność daje wolne spadanie w chmurach. Dodatkowym atutem takiej powietrznej zabawy jest fakt, że pasażer może bezpiecznie podziwiać przestrzeń i cieszyć się widokami, bo całą robotę wykona za niego tandempilot!

Kto to jest tandempilot?

 

Odpowiedź jest prosta, jest to instruktor spadochronowy, który podczas profesjonalnego kursu został przeszkolony do wykonywania skoków spadochronowych z pasażerem. Aby zakwalifikować się na taki kurs trzeba mieć na koncie minimum 1000 skoków. Z tego wynika, że tandempilotem zostaje doświadczony skoczek, a to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość.  Każdy przyszły instruktor wie, bo wtłaczają mu to do głowy podczas wielogodzinnych zajęć, że jego pasażer podczas skoku może się różnie zachowywać i jest na to przygotowany. Tak więc niczym się nie martw, podziwiaj widoki, ciesz się niesamowitymi wrażeniami i przestrzenią, a on się wszystkim zajmie. Czy można chcieć więcej .

Sprzęt spadochronowy

Do skoku tandemowego używany jest spadochron typu Sigma, składający się z dwóch czasz – głównej i zapasowej. Oprócz tego w pokrowcu umieszczony jest automat elektroniczny, który w razie „awarii” Twojego tandempilota, otworzy sprzęt. Tak więc – bez obawy! A teraz przejdźmy do konkretów.

Przebieg skoku

Po oficjalnych i mniej oficjalnych powitaniach, uściskach „na misia” itd., trzeba się zająć biurokracją. Na szczęście jest to jedynie prosty kwestionariusz. Zanim zaczniesz spełniać swoje marzenia o lataniu, przejdziesz proste szkolenie na ziemi. Wtedy, tandempilot powie Ci, na czym będzie polegał skok, czego możesz się spodziewać po wyjściu z samolotu, w czasie tzw. wolnego spadania i podczas lądowania. Przed skokiem zostaniesz wyposażony w specjalny kombinezon – bardzo twarzowe wdzianko, gogle, a w razie chłodnych dni kask i rękawiczki.

Najważniejsze dla Twojego komfortu – zabierz sportowe obuwie.

 

Mój „Pierwszy raz”

Przeszedłeś już krótkie szkolenie, wsiadłeś do samolotu i… tu dopiero zaczyna się prawdziwa „jazda”. Skok z 4000 tysięcy metrów to niezapomniane przeżycie. Wolne spadanie 50 sekund z prędkością 200 km/h w kierunku ziemi…to dopiero adrenalina. Na wysokości około 1500 m. zobaczysz nad głową kolorową czaszę spadochronu (zazwyczaj głównego). Teraz, jeśli będziesz miał ochotę możesz posterować spadochronem. A kiedy już nacieszysz się fantastycznymi widokami, szumem powietrza w uszach i nieporównywalnymi do niczego innego emocjami – lądujemy. Lądowanie odbywa się na tylnej części ciała, ale nie martw się – nie Twojej. Cały ciężar tego manewru spoczywa na tandempilocie. Twoim zadaniem jest jedynie unieść nogi jak najwyżej, żeby uniknąć kontuzji przy lądowaniu. Jeszcze tylko mały ślizg po zielonej trawce i – wylądowałeś. Teraz możesz przeżywać… W nagrodę za swą dzielność i odwagę, otrzymasz okolicznościowy dyplom upamiętniający Twój „pierwszy raz”.